UBIAN je appkou roka!

 Mať po ruke cestovné poriadky, informácie o meškaniach a možnosť dobiť si kredit na dopravnú kartu priamo v mobile je praktická vec, ktorú ocenili aj hlasujúci v súťaži 4ka Android Code 2020, ktorú vyhlásil portál MojAndroid.sk. Aplikácia UBIAN získala prvé miesto ako najlepšia Android aplikácia v kategórii cestovanie a doprava.

UBIAN je appkou roka

Konkurencia bola veľká

Dohromady bolo do tohto ročníka súťaže nominovaných viac ako 100 aplikácií a do finále sa ich nakoniec prebojovalo 58. Cesta medzi finálovú zostavu nebola jednoduchá. Okrem aplikácií, ktoré v predošlom období vyhrali hlasovanie v článkoch s najlepšími slovenskými Android aplikáciami, sa pri postupe do finále prihliadalo aj na celkové hodnotenie aplikácie vo svojej kategórii. Dôležitým kritériom bol aj progres, ktorý aplikácia dosiahla v minulom roku. Následne viac ako 7 tisíc hlasujúcich rozhodlo o najlepších aplikáciách za rok 2020.

Čo ľudia na aplikácii UBIAN najviac milujú?

Cestovné poriadky

UBIAN v sebe ukrýva cestovné poriadky verejnej dopravy na celom Slovensku. Či už cestujete autobusom alebo vlakom, s UBIANOM máte všetky cestovné poriadky vo vrecku v mobile.

Navigácia z adresy do adresy

Nemusíte nosiť presné názvy zastávok a staníc v hlave na to, aby ste si vyhľadali ten najlepší spoj, aj keď sa práve nachádzate v meste, kde to nepoznáte. Stačí, ak zadáte bod, kam sa potrebujete dostať a UBIAN vám navrhne najlepšiu cestu.

Ubian je appkou roka. Foto: Luis Quintero, Pexels
Vyhľadávanie spojenia v aplikácii UBIAN. Foto: Luis Quintero, Pexels

Nákup cestovných lístkov

S UBIANOM si pohodlne nakúpite cestovné lístky. Či už ide o jednorazové cestovné lístky prostredníctvom sms, dobitie kreditu na vašu dopravnú kartu, alebo kúpu predplatného časového cestovného lístka. V UBIANE máte dostupné všetky lístky na pár klikov, podľa platných taríf slovenských dopravcov.

 Prepojenie dopravnej karty s aplikáciou 

Všetci, ktorí cestujú verejnou dopravou pravidelne, túto funkcionalitu milujú! Pridajte si vašu dopravnú kartu do UBIANU a získate možnosť sledovať platnosť cestovného lístka a tiež transakcie.

Dopravná karta v aplikácii UBIAN

Aktuálne polohy autobusov a vlakov

S UBIANOM viete naživo sledovať polohu vášho blížiaceho sa spoja na mape, kde aj hneď zistíte, či váš spoj náhodou nemešká a ak áno, koľko minút to bude.

Kúpa novej dopravnej karty

Nové miesta alebo životné udalosti znamenajú aj nové povinnosti. Ak začínate pravidelne cestovať, či už do školy alebo do práce, určite oceníte možnosť vybavenia a zakúpenia dopravnej karty vášho dopravcu pohodlne v aplikácii UBIAN. Len pár klikov a nová karta vás bude čakať pripravená vo výdajnom mieste vášho dopravcu alebo vám príde poštou.

Zelené kilometre

S UBIANOM a cestovaním vlakmi a autobusmi šetríte životné prostredie. V aplikácii môžete sledovať, koľko emisií CO2 ste svojou cestou ušetrili. Nazbieranými zelenými kilometrami sa potom môžete pochváliť vašim priateľom na sociálnych sieťach a motivovať aj ich k tomu, aby využívali šetrný spôsob dopravy.

UBIAN neustále prináša nové riešenia na zlepšenie cestovania

Zaujímajú nás nové alternatívne spôsoby dopravy. Preto sme s príchodom bikesharingu a kolobežiek do našich máp pridali stanovištia zo všetkých miest, odkiaľ si môžete kolobežku alebo bicykel požičať. A čo pripravujeme na najbližšie obdobie? Práve pre vás s vybranými dopravcami na Slovensku testujeme virtuálne dopravné karty, aby ste na platbu v autobuse mohli používať len svoj mobil.

S UBIANOM vo vrecku sa cestuje ľahšie!

Ešte nemáte UBIAN vo vašom mobile? Aplikáciu na stiahnutie nájdete tu:

Android: http://bit.ly/ubianandroid

iOS: http://bit.ly/ubianios

Huawei App Gallery: http://bit.ly/ubianHUAWEIAppGallery