Nastúpte do virtuálneho sveta s dopravnou kartou v mobile

Virtuálna dopravná karta je spôsob, ako cestujúci jednoducho zaplatí za cestovné v doprave svojím mobilným telefónom. Vďaka technológii vyvinutej spoločnosťami NXP a Google môže preniesť plastovú dopravnú kartu ktorú vlastní, priamo do svojho mobilného telefónu. Platba je realizovaná prostredníctvom aplikácie Google PayTM, s ktorou je virtuálna dopravná karta prepojená pomocou aplikácie Ubian. Vďaka NFC technológii pri kúpe cestovného lístka stačí len priložiť smartfón k čítačke kariet vo vozidlách verejnej dopravy a počkať na vydanie cestovného lístka.

Takýmto spôsobom môžu už aj slovenskí cestujúci platiť vo verejnej doprave cestovné rovnako, ako vo vyspelých krajinách, akými sú USA, alebo Austrália. 

Hoci to znie neuveriteľne, je to jednoduché. Do „virtuálneho sveta“ môže nastúpiť každý držiteľ Android telefónu. Stačí si nainštalovať aplikácie UBIANGoogle PayTM,  a prejsť procesom virtualizácie svojej aktuálnej plastovej dopravnej karty, prípadne kúpiť si novú virtuálnu kartu.

Za prenos svojej plastovej dopravnej karty na virtuálnu, cestujúci neplatí žiadne poplatky. Navyše si môže na ňu preniesť obsah zo svojej plastovej karty, dobíjať kredit alebo kupovať predplatné lístky.

Návod na virtualizáciu vašej plastovej karty:

Virtuálnu dopravnú kartu aktuálne vydávajú títo dopravcovia: 

SAD Prievidza

ARRIVA Liorbus

ARRIVA Michalovce

BUS Karpaty

DPM Považská Bystrica

SAD Dunajská Streda

SAD Lučenec

SAD Prešov

SAD Žilina

DPM Martin

Platbu virtuálnou kartou akceptujú aj dopravcovia: 

ARRIVA Nitra

Eurobus

SAD Humenné

SAD Poprad

SAD Trenčín

Platná od od 26.9.2022

Platná od od 19.9.2022

Platná od od 12.9.2022