Cestujte v košickej MHD len s mobilom. Časový lístok si kúpite a uložíte v apke UBIAN

UBIAN v spolupráci s Dopravným podnikom mesta Košice prinášajú cestujúcim ďalšiu skvelú novinku, ktorá im uľahčí cestovanie mestskou dopravou. Odteraz sú v predaji aj virtuálne predplatné cestovné lístky na 7, 30, 90, 180 alebo 365 dní, ktoré si cestujúci môže kúpiť a uložiť priamo do aplikácie UBIAN a stačí vám cestovať len s mobilom.

Ako si zakúpiť predplatný virtuálny cestovný lístok?

Kúpa lístka cez aplikáciu UBIAN je jednoduchá. Cestujúci si stiahne aplikáciu UBIAN, registruje sa a vyberie si z ponuky predplatných cestovných lístkov na 7, 30, 90 dní v základnej alebo zľavnenej tarife a 180 a 365 dní v základnej tarife.  

Ako pri klasických mesačníkoch na dopravnej karte aj pri virtuálnych predplatných lístkoch je možné zvoliť začiatok platnosti podľa potreby cestujúceho, maximálne však 30 dní pred začiatkom jeho platnosti. Výhodou virtuálneho predplatného cestovného lístka je to, že je možné zvoliť začiatok platnosti priamo odo dňa kúpy lístka.

Platiť za cestovný lístok je možné platobnou kartou alebo pre používateľov operačného systému Android prostredníctvom Google Pay. 

Zakúpený predplatný lístok sa cestujúcemu zobrazuje v aplikácii UBIAN počas celej doby jeho platnosti spolu s informáciou o zostávajúcom čase platnosti. Aplikácia poskytuje cestujúcemu prehľad celej histórie nákupov virtuálnych predplatných cestovných lístkov, ako aj potvrdenie o zaplatení.

Ako prebieha revízorská kontrola v MHD?

Cestujúci sa revízorovi pri kontrole preukazuje uloženým predplatným cestovným lístkom vo forme QR kódu v aplikácii UBIAN (časť Revízorská kontrola).  V prípade zľavnených cestovných lístkoch príslušným dokladom oprávňujúcim ho využívať danú zľavu podľa tarify dopravcu. Študenti sa preukážu Preukazom študenta alebo platnou dopravnou kartou, senior predloží občiansky preukaz a zdravotne postihnutý predloží platný preukaz ŤZP na preukázanie nároku na zľavu. 

Upozornenie: Už zakúpený predplatný cestovný lístok uložený na dopravnej karte nie je možné preniesť do aplikácie UBIAN. Je potrebné si zakúpiť nový virtuálny predplatný lístok v aplikácii UBIAN. 

Ešte nemáte UBIAN vo svojom mobile?

📲 Android: http://bit.ly/ubianandroid

📲 iOS: http://bit.ly/ubianios

📲Huawei App Gallery: http://bit.ly/ubianHUAWEIAppGall

Platná od od 5.12.2022

Platná od od 28.11.2022

Platná od od 21.11.2022