ARRIVA NITRA prináša novinky pre cestujúcich prímestskou dopravou v Nitrianskom kraji

Spoločnosť ARRIVA NITRA pre cestujúcich v prímestskej autobusovej doprave v Nitrianskom kraji pripravila zmenu tarifného systému, ktorá prinesie predovšetkým výhody a skvalitnenie poskytovaných služieb pri cestovaní s novou dopravnou kartou.  

Nové dopravné karty si cestujúci môžu už teraz zakúpiť online v eshope www.ubian.sk alebo v zákazníckych centrách ARRIVA NITRA.  Otváracie hodiny zákazníckych centier nájdete tu. 

Výmena tarifného zariadenia v autobusoch, na ktorých je možné použiť  novú dopravnú kartu, bude ukončená do februára 2022.  Nové dopravné karty je možné použiť po zavedení nového tarifného systému postupne od februára 2022. Autobusy spoločnosti ARRIVA NITRA budú po zmene tarifného systému označené informáciou o akceptácii nových dopravných kariet. 

Prinášame aj ďalšiu novinku - môžete si vybrať, či chcete používať novú dopravnú kartu vo forme klasickej plastovej karty alebo ako virtuálnu dopravnú kartu v mobilnom telefóne a platiť za cestovné mobilom cez Google Pay. 

Výmena a vydávanie nového typu dopravných kariet umožní cestujúcim využívať jednu dopravnú kartu na všetkých linkách spoločností ARRIVA na Slovensku (okrem ARRIVA Mobility Solutions v Bratislavskom kraji), ako aj na linkách iných dopravcov zapojených do slovenského dopravného pasu

Upozornenie: Dopravná karta nie je platná v MHD Nitra, keďže nový prevádzkovateľ MHD  nie je zapojený do vzájomného zúčtovania dopravcov na Slovensku. 

Aké sú hlavné výhody nových dopravných kariet?

  • Dopravné karty sú bezkontaktné čipové karty novej generácie, sú bezpečnejšie a sú odolnejšie voči zneužitiu
  • Cestujúci majú možnosť online z pohodlia domova si objednať novú kartu, dobiť kredit na kartu alebo predĺžiť platnosť zľavnenej karty prostredníctvom e-shopu na www.ubian.sk alebo v aplikácii Ubian
  • S novou dopravnou kartou môžete platiť cestovné aj u iných dopravcov zapojených vo vzájomného zúčtovania. 

Máte Preukaz študenta (ISIC) vydaný školou - nepotrebujete novú dopravnú kartu 

Pokiaľ vlastníte Preukaz žiaka (vydaný základnou alebo strednou školou) alebo Preukaz študenta (vydaný vysokou školou / univerzitou), nemusíte si kupovať novú dopravnú kartu.

Na Preukaze študenta už máte dopravnú aplikáciu, na ktorú si môžete dobiť kredit a platiť za cestovné v prímestských autobusoch ARRIVA NITRA. Skontrolujte si, či máte aktívnu zľavu na dopravu  na školský rok 2021/2022 v Ubiane, kde máte možnosť aj platnosť zľavy predĺžiť.

Ako postupovať:  

  1. Registrujte si Preukaz študenta v aplikácii Ubian cez Môj Ubian / Preukaz študenta alebo na www.ubian.sk cez Nová karta / Mám dopravnú kartu. Ak máte Preukaz študenta registrovaný v Ubiane, prihláste sa. 
  2. Zobrazia sa informácie o platnosti zľavy na dopravu a rovnako aj produkty ktorých dopravcov máte zakúpené na Preukaze študenta. Ak nemáte aktívnu zľavu na dopravu, postupujte podľa návodu na www.ubian.sk/preukaz-studenta
  3. Ak máte vytvorenú elektronickú peňaženku niektorého z dopravcov okrem DPB a.s., môžete použiť tento kredit aj na cestovanie v prímestských autobusoch ARRIVA NITRA.
  4. Ak nemáte žiadnu elektronickú peňaženku na Preukaze študenta, vytvoríte si ju prvým nákupom kreditu u vodiča v autobusoch ARRIVA NITRA alebo na zákazníckom centre.  

Novinka – virtuálna dopravná karta

Zmena tarifného systému prinesie cestujúcim so smartfónom s operačným systémom Android možnosť úhrady cestovného aj prostredníctvom virtuálnej dopravnej karty v mobilnom telefóne.

Virtuálnou dopravnou kartou uloženou v aplikácii Google Pay bude možné zaplatiť za cestovné v autobusoch prímestskej dopravy. Okrem úhrady cestovného mobilom v autobuse si v Ubiane cestujúci môžu pohodlne aj dobíjať kredit. 

Nové dopravné karty teraz za zvýhodnenú cenu, virtuálna karta zadarmo

Nový typ čipovej karty ARRIVA NITRA si zakúpite:

  • V zákazníckych centrách spoločnosti ARRIVA NITRA bude cena za vybavenie klasickej plastovej čipovej karty do konca februára 2022 iba 3 EUR, od 1.3.2022 bude cena 4 EUR. 
  • Pri objednaní novej plastovej dopravnej karty prostredníctvom e-shopu na www.ubian.sk z pohodlia domova bude zvýhodnená cena 1 EUR vrátane poštovného do 28.2.2022, od 1.3.2022 bude cena 4 EUR
  • Vybavenie virtuálnej dopravnej karty online bude dokonca pre cestujúcich v prechodnom období zadarmo do 28.2.2022, štandardná cena za vydanie karty bude potom 4,80 EUR.

Postup pri vybavení čipovej karty online

O novú čipovú kartu pre prímestskú dopravu môže cestujúci požiadať jednoducho online. Po prihlásení na www.ubian.sk, vyplnení žiadosti o vydanie novej karty a doložením požadovaných dokladov bude cestujúcemu po vyhotovení dopravná karta zaslaná na zvolenú adresu.

Postup pre vybavenie virtuálnej dopravnej karty

Pre platbu mobilom je potrebné mať smartfón s operačným systémom Android min. vo verzii 5.1, podporujúci NFC a mať nainštalované aplikácie Google Pay a Ubian. Novú virtuálnu kartu si vybavíte tiež jednoducho v mobilnej aplikácii Ubian. Postupovať môžete podľa návodu na našej stránke. Pre smartfóny s operačným systémom iOS (iPhone) nie je možné zakúpiť virtuálnu dopravnú kartu. 

Aplikáciu UBIAN si môžete stiahnuť na:

Aplikáciu Ubian do mobilu si môžete stiahnuť tu:

Stiahnite si UBIAN do mobilu alebo navštívte našu webovú stránku, zaregistrujte sa a užívajte si výhody cestovania verejnou dopravou.

Platná od od 26.9.2022

Platná od od 19.9.2022

Platná od od 12.9.2022