Aktuálne zmeny od 17.05.2021 v autobusových a vlakových spojeniach na Slovensku.

Arriva Nitra

Zmena na linke 10 od 17.5.2021

Vážení cestujúci,

od pondelka 17. mája 2021 bude upravený cestovný poriadok linky MHD Nitra č. 10:

  • v dňoch školského vyučovania v čase od 12:30 do 15:00 všetky spoje smer Zobor, Lanovka zachádzajú na zast. Amfiteáter (nástupište liniek 2 a 99 na Svätourbanskej ul.)
  • k doterajším spojom sa pridávajú nasledujúce nové spoje premávajúce len v dňoch školského vyučovania:
    • o 13:05 a 13:45 zo zastávky Centrum, Mlyny smer Zobor, Lanovka (so zachádzkou cez zast. Amfiteáter)
    • o 13:25 a 14:05 zo zastávky Lanovka len po zastávku Pod Zoborom

Cieľom zmien je zaistenie bezpečného spojenia pre žiakov ZŠ Kráľa Svätopluka do východnej časti MČ Zobor, ktoré bude náhradou za dočasne zmenenú trasu linky 25.

Zo zastávky Amfiteáter bude linka 10 smerom na zastávku Lanovka cez Metodovu odchádzať o 12:48, 13:13, 13:33, 13:53, 14:13 a 14:53. Kompletný nový cestovný poriadok linky 10 si môžete pozrieť tu.

Ďakujeme za pochopenie.

SAD Zvolen

Cestovné poriadky MHD Banská Bystrica platné od 17. 5. 2021 TU!

V súvislosti s opatreniami, ktoré boli prijaté na základe vývoja situácie okolo ochorenia COVID-19 na Slovensku, ako i na základe nariadenia objednávateľa bude zavedený dňom 17. 5. 2021 (pondelok) režim premávania „BEZ OBMEDZENÍ“  to znamená, že budú premávať všetky spoje ako počas školského roka

Nariadenie objednávateľa je platné do odvolania.

DPM Bratislava

Linka 56 bude v starej Rači dočasne premávať skráteným okruhom.

Pre opravu križovatky ulíc Barónka a Kubačova bude od 17. mája 2021 dočasne vylúčená premávka linky 56 cez ulice Barónka a Kubačova. Autobusy budú premávať skráteným okruhom po uliciach Detvianska - Alstrova - Jurkovičova - Detvianska, pričom zastavia na zastávkach Nám. A. Hlinku (riadna), Barónka (náhradná) a MiÚ Rača (náhradná).

  • Riadne zastávky Barónka, Kubačova, NKD a MiÚ Rača nebudú obsluhované.
  • Náhradná zastávka Barónka (na znamenie) bude zriadená na Jurkovičovej ulici tesne po odbočení z Alstrovej ulice.
  • Náhradná zastávka MiÚ Rača (na znamenie) bude zriadená na Detvianskej ulici v smere od Jurkovičovej pri hasičskej zbrojnici (pred križovatkou Detvianskej s Rustaveliho a Kubačovou).
  • Namiesto neobsluhovanej zastávky Kubačova, NKD odporúčame cestujúcim presun na zastávku linky 3 Hybešova. Z linky 3 je možný prestup na linku 56 a opačne v uzle Detvianska.

Očakávané trvanie výluky je do druhej polovice júla 2021.

DPM Žilina

Rušíme prázdninový režim a obnovujeme režim "Pracovné dni"

Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. oznamuje cestujúcim, že od 17. 5. 2021 (pondelok) bude zrušený mimoriadny prázdninový režim MHD a začne platiť režim "PRACOVNÉ DNI". To znamená, že MHD v Žiline bude premávať v plnohodnotnom režime a bez akýchkoľvek obmedzení.

Zároveň dávame do pozornosti, že v záujme bezpečia cestujúcich, ako aj ochrany vodičov zabezpečujúcich mestskú hromadnú dopravu, je aj naďalej nutné rešpektovať a dodržiavať aktuálne platné opatrenia voči koronavírusu, zavedené v MHD Žilina a to konkrétne:

1. nástup do vozidla povolený iba s respirátorom, pričom odporúčame používať aj rukavice,

2. zákaz nástupu a výstupu prvými dverami (prosíme, využite zvyšné dvere vozidla),

3. zákaz vstupu do vymedzenej prednej časti vozidla,

4. zrušený doplnkový predaj cestovných lístkov u vodiča (odporúčame nákup elektronického cestovného lístka prostredníctvom žltého označovača a platby platobnou kartou alebo využiť nákup lístka vopred a to napr. z automatu, trafiky alebo vo forme SMS lístka).

DPM Banská Bystrica

Obnovenie štandardného režimu premávky MHD
Vážení cestujúci, od pondelka 17.05.2021 bude MHD v Banskej Bystrici premávať bez obmedzení, tzn. opäť budú počas pracovných dní premávať všetky linky podľa cestovných poriadkov platných pre školský rok.