Zaplaťte v MHD Košice za lístok cez naskenovanie QR kódu.

V Košickej MHD môžete už nejaký čas cestovať jednoduchšie prostredníctvom nákupu virtuálneho cestovného lístka v aplikácii Ubian. Teraz prichádza ďalšia novinka - platba prostredníctvom naskenovania QR kódu!

Ako to funguje? 

Vozidlá MHD Dopravného podniku mesta Košice, majú na vonkajšej strane pri každých dverách do vozidla umiestnené nálepky s QR kódom. Lístok MHD si môžete kúpiť jednoduchým naskenovaním tohto QR kódu. Za lístok zaplatíte z dobitého kreditu. Výhodou je, že takto zakúpený lístok je ihneď platný, čiže pri nástupe do vozidla máte v aplikácii uložený aktívny cestovný lístok. 

Postup kúpy lístka

Po prihlásení sa do aplikácie UBIAN si otvoríte MHD lístok. Vyberiete si typ lístka a vyberiete si typ platby Naskenovať QR kód. Pre nákup lístka je dôležité, aby ste mali dobitý Ubian kredit na kúpu cestovných lístkov v aplikácii.  

Po výbere sa v aplikácii otvorí obrazovka so skenerom QR kódu, pomocou ktorej zosnímate QR kód z nálepky na dverách vozidla. Po úspešne zrealizovanej transakcii uvidíte na záver informačné okno s potvrdením úspešnej platby.

Lístok je platný okamžite po zakúpení. Celý proces je veľmi jednoduchý. Teraz už len stačí vyskúšať. 

Ak ešte nemáte aplikáciu UBIAN, stiahnete si ju prostredníctvom niektorého obchodu pre aplikácie:

Platná od od 26.9.2022

Platná od od 19.9.2022

Platná od od 12.9.2022