V košickej MHD odteraz aj s virtuálnym cestovným lístkom cez UBIAN

Najnovšie môžete v Košiciach cestovať len s mobilom a kupovať si virtuálne cestovné lístky priamo v aplikácii Ubian. Technológie hýbu svetom, preto si odteraz cez UBIAN kúpite prostredníctvom svojho smartfónu aj bežný jednorazový cestovný lístok. 

cestovný lístok
Najlacnejší cestovný lístok v košickej MHD cez UBIAN

Smart cestovanie verejnou dopravou s aplikáciou UBIAN ponúka cestujúcim možnosť aktívne využívať verejnú dopravu v meste a prináša moderný a inovatívny trend v procese vybavenia cestujúcich. Cestujúci nemusí mať hotovosť, dopravnú kartu, nemusí hľadať automat alebo predajné miesto, kde si kúpi papierový cestovný listok. 

Na cestovanie stačí jedna appka

Na cestovanie v MHD stačí jedna aplikácia - v aplikácii Ubian si cestujúci nájde svoje spojenie, pozrie aktuálne meškanie spoja alebo sleduje polohu vozidla na mape. A pred nástupom do vozidla si jednoducho kúpi cestovný lístok na dva kliky. 

Cestovný lístok je platný vo všetkých prostriedkoch MHD Košice - v autobusoch, električkách aj trolejbusoch. V aplikácii UBIAN je aktuálne dostupných 5 typov základných lístkov podľa platnej tarify - 30 min, 60 min, 24 hod, 7 dňový a k lístku si môže cestujúci kúpiť aj lístok za batožinu alebo bicykel. Výhoda virtuálneho cestovného lístka je v jeho cene, je to najlacnejší spôsob cestovania v MHD.  

Virtuálne cestovné lístky zakúpené cez mobilnú aplikáciu UBIAN sú prestupné, majú definovanú časovú platnosť a platia len v MHD Košice. 

Ako si kúpim virtuálny cestovný lístok? 

Kúpa lístka cez aplikáciu UBIAN je jednoduchá. Cestujúci si stiahne aplikáciu UBIAN, registruje sa a môže si hneď kúpiť lístok a nastúpiť do vozidla. Lístok je uložený v aplikácii vo forme QR kódu, ktorý stačí ukázať prepravnej kontrole. Registráciou si cestujúci vytvorí v aplikácii vlastné konto, v rámci ktorého si môže dobíjať kredit na kúpu cestovných lístkov a kupovať lístky priamo z kreditu. Platiť za cestovný lístok však môže aj priamo - prostredníctvom bankovej karty, čo je výhodné pre občasných cestujúcich. Po prihlásení sa do aplikácie má zároveň prístup k histórii zakúpených lístkov alebo možnosť poslať si mailom potvrdenie o kúpe lístka.

Ponuka virtuálneho cestovného lístka je dostupná na hlavnej obrazovke aplikácie. Rovnako je možné kúpiť si lístok priamo pri vyhľadanom spojení. Cestujúci si zvolí typ lístka a spôsob platby. Za virtuálny cestovný lístok je môžné zaplatiť z kreditu na vytvorenom konte cestujúceho, alebo prostredníctvom bankovej karty. 

Podrobný manuál pre kúpu virtuálneho cestovného lístka v DPMK je dostupný na: https://www.ubian.sk/mhd-listok