Plaťte mobilom v autobusoch ARRIVA Liorbus.

Platiť mobilom v autobuse odteraz môžete aj pri cestovaní s ARRIVA Liorbus. Viac nepotrebujete hotovosť ani plastovú dopravnú kartu.

Čo je to virtuálna karta a aké výhody prináša?

Virtuálna dopravná karta plne nahrádza plastovú dopravnú kartu ako aj platbu v hotovosti. Obsahuje všetky funkcie ako plastová dopravná karta, avšak vďaka prepojeniu aplikácie UBIAN s Google Pay ponúka aj funkcie navyše. Teraz si túto novinku v platbe vo verejnej doprave môžu vyskúšať aj cestujúci v autobusoch spoločnosti ARRIVA Liorbus na Orave a Liptove.

V praxi platba mobilom funguje tak, že cestujúci v autobuse pre vydanie cestovného lístka k terminálu priloží namiesto plastovej karty svoj smartfón s aktívnou virtuálnou kartou. Platba prebehne za pár sekúnd vďaka prepojeniu na Google Pay. Nie je potrebné spúšťať žiadnu aplikáciu. Telefón pri platbe virtuálnou kartou ani nemusí mať prístup k mobilným dátam. Celá transakcia sa vykonáva off-line bez potreby akejkoľvek komunikácie so serverom. To prináša používateľovi jednoduchosť a komfort.

Stačí vám mobilný telefón s Androidom a NFC

Ak máte mobilný telefón s operačným systémom Android aspoň 5.1 a vyšším s funkciou NFC platieb, virtuálnu dopravnú kartu si môžete vyskúšať aj vy. Stačí ak si nainštalujete aplikáciu Google Pay a UBIAN, prostredníctvom ktorej požiadate o vydanie virtuálnej karty. Presný postup nájdete na: www.ubian.sk v sekcii virtuálna karta.

Viac informácií nájdete na: https://www.ubian.sk/virtualna-dopravna-karta

Pre inštaláciu prejdite do Google Play: https://www.google.play.sk/virtualna-dopravna-karta