Platiť mobilom v autobuse môžete u ďalších troch dopravcov

Platiť mobilom v autobuse odteraz môžete aj pri cestovaní s SAD Lučenec, SAD Dunajská streda a DPM Považská Bystrica. Hotovosť ani plastovú dopravnú kartu už nepotrebujete.

virtuálna dopravná karta
Platiť mobilom v autobuse môžete u ďalších troch dopravcov

Čo je to virtuálna karta a aké sú jej výhody?

Virtuálna dopravná karta plne nahrádza plastovú dopravnú kartu ako aj platbu v hotovosti. Obsahuje všetky funkcie ako plastová dopravná karta, avšak vďaka prepojeniu aplikácie UBIAN s Google Pay ponúka aj funkcie navyše. Teraz si túto novinku v platbe vo verejnej doprave môžu vyskúšať aj cestujúci v autobusoch spoločností SAD Lučenec, SAD Dunajská Streda a DPM Považská Bystrica.

Ako virtuálna dopravná karta funguje?

Cestujúci v autobuse pre vydanie cestovného lístka k terminálu priloží namiesto plastovej karty svoj smartfón s aktívnou virtuálnou kartou. Vďaka prepojeniu na Google Pay platba prebehne za pár sekúnd. Nie je potrebné spúšťať žiadnu aplikáciu. Telefón pri platbe virtuálnou kartou ani nemusí mať prístup k mobilným dátam. Celá transakcia sa vykonáva off-line bez potreby akejkoľvek komunikácie so serverom. To prináša používateľovi jednoduchosť a komfort. Vo svojom telefóne zákazník okamžite vidí stav svojho konta a históriu transakcií.

Virtuálna dopravná karta
Platiť za cestovné v autobuse môžete s virtuálnou dopravnou kartou v mobile

Stačí vám mobilný telefón s Androidom a NFC

Ak máte mobilný telefón s operačným systémom Android aspoň 5.1 a vyšším s funkciou NFC platieb, virtuálnu dopravnú kartu si môžete vyskúšať aj vy. Stačí ak si nainštalujete aplikácie Google Pay a UBIAN. Prostredníctvom aplikácie UBIAN požiadate o vydanie virtuálnej karty. Celý postup nájdete na https://www.ubian.sk/virtualna-dopravna-karta

Pre stiahnutie aplikácie UBIAN prejdite do Google Play