Platiť mobilom môžete už aj v autobusoch SAD Žilina

Platiť mobilom v autobuse odteraz môžete aj pri cestovaní s vašim obľúbeným dopravcom SAD Žilina. Hotovosť ani plastovú dopravnú kartu tak už od tejto jesene pri cestovaní nepotrebujete.

Čo je to virtuálna karta a aké sú jej výhody?

Virtuálna dopravná karta plne nahrádza plastovú dopravnú kartu ako aj platbu v hotovosti. Obsahuje všetky funkcie ako plastová dopravná karta, avšak vďaka prepojeniu aplikácie UBIAN s Google Pay ponúka aj funkcie navyše. Teraz si túto novinku v platbe vo verejnej doprave môžu vyskúšať aj cestujúci v autobusoch spoločností SAD Žilina.

Platiť mobilom v autobuse odteraz môžete aj pri cestovaní s SAD Žilina. Vďaka prepojeniu na Google Pay platba prebehne za pár sekúnd.
Platiť mobilom v autobuse odteraz môžete aj pri cestovaní s SAD Žilina. Vďaka prepojeniu na Google Pay platba prebehne za pár sekúnd.

Ako virtuálna dopravná karta funguje?

Cestujúci v autobuse pre vydanie cestovného lístka k terminálu priloží namiesto plastovej karty svoj smartfón s aktívnou virtuálnou kartou. Vďaka prepojeniu na Google Pay platba prebehne za pár sekúnd. Nie je potrebné spúšťať žiadnu aplikáciu. Telefón pri platbe virtuálnou kartou ani nemusí mať prístup k mobilným dátam. Celá transakcia sa vykonáva off-line bez potreby akejkoľvek komunikácie so serverom. To prináša používateľovi jednoduchosť a komfort. Vo svojom telefóne zákazník okamžite vidí stav svojho konta a históriu transakcií.

Stačí vám mobilný telefón s Androidom a NFC

Ak máte mobilný telefón s operačným systémom Android aspoň 5.1 a vyšším s funkciou NFC platieb, virtuálnu dopravnú kartu si môžete vyskúšať aj vy. Stačí ak si nainštalujete aplikácie Google Pay a UBIAN. Prostredníctvom aplikácie UBIAN požiadate o vydanie virtuálnej karty. Celý postup nájdete na https://www.ubian.sk/virtualna-dopravna-karta

Pre stiahnutie aplikácie UBIAN prejdite do Google Play 

Platná od od 5.12.2022

Platná od od 28.11.2022

Platná od od 21.11.2022