Nový dopravca v Bratislavskom kraji. Potrebujete novú dopravnú kartu či električenku?

Nový autobusový dopravca, spoločnosť ARRIVA Mobility Solutions, s.r.o.  od 15. novembra 2021 zabezpečuje prímestskú dopravu v 4 regiónoch Bratislavského kraja - Bratislava, Senec, Malacky a Šamorín.

Cestujúci, ktorí vlastnia dopravnú kartu Slovak Lines, si z dôvodu zmeny dopravcu na spoločnosť ARRIVA nemusia meniť svoje dopravné karty. Dopravné karty si cestujúci môžu nechať a aj naďalej ich používať v prímestskej doprave, v Dopravnom podniku Bratislava aj vo vlakoch ZSSK, a teda v celej Integrovanej doprave Bratislavského kraja.

Cestujúci, ktorí vlastnia dopravnú kartu Slovak Lines, si z dôvodu zmeny dopravcu na spoločnosť Arriva nemusia meniť svoje dopravné karty.

Použitie dopravných kariet vo vozidlách ARRIVA Mobility Solutions

Všetky aktuálne platné dopravné karty (vrátane študentských, dôchodcovských a pod., s výnimkou zamestnaneckých) vydané dopravcom Slovak Lines, zakúpené do 14. novembra 2021, budú aj naďalej platné od 15.11.2021 spolu so zostávajúcim kreditom na karte. Tieto karty môžu cestujúci používať aj naďalej bez obmedzení v rámci celej dopravnej siete Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja.

Platnosť zakúpených predplatných cestovných lístkov na dopravných kartách

Cestujúci môžu naďalej na cestovanie využívať aj predplatné cestovné lístky (PCL), tzv. „električenky“ na čipových kartách vydaných dopravcom Slovak Lines, zakúpené do 14. novembra 2021. Platné električenky sú zapísané na čip dopravnej karty a ich platnosť sa zmenou dopravcu nemení.

Dobitie kreditu a kúpa električenky na dopravnú kartu alebo kúpa novej dopravnej karty po 15.11.2021

Aj naďalej si môžete online dobíjať kredit na elektronickej peňaženke dopravnej karty a kupovať električenky na eshope www.ubian.sk alebo v aplikácii Ubian (eshop pre online správu dopravných kariet). Od 15.11.2021 bude možné dobíjať kredit aj na predajnom mieste spoločnosti ARRIVA na Autobusovej stanici Nivy.  Rovnako si budú môcť cestujúci objednať novú čipovú kartu online z pohodlia domova na stránke www.ubian.sk a nechať si ju doručiť na svoju adresu alebo si vybaviť novú dopravnú kartu na predajnom mieste spoločnosti ARRIVA. Výhodou používania Ubian eshopu je možnosť prezerať transakcie vykonané dopravnou kartou a zároveň možnosť spravovať viac kariet súčasne, napr. karty svojej rodiny alebo priateľov v jednom účte. 

DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE: pre možnosť dobitia kreditu na dopravnú kartu v eshope je potrebné, aby ste svoju dopravnú kartu najskôr priložili ku čítačke kariet vo vozidlách ARRIVA Mobility Solutions alebo na ich predpredajnom mieste a na čip dopravnej karty sa zapíše zmena vlastníka elektronickej peňaženky, teda dopravcu. Stačí priložiť kartu na označovač cestovných lístkov pri nástupe do regionálneho autobusu. Následne bude možné si online dobíjať kredit cez eshop o 24 hodín po priložení na čítačku kariet (označovač cestovných lístkov). 

V prípade, ak máte na dopravnej karte predplatný cestovný lístok (tzv. električenku),  nie je nutné prikladať dopravnú kartu k označovaču cestovných lístkov a kúpite si električenku online bez zmeny.  

Máte Preukaz študenta (vo vizuále ISIC) alebo Bratislavskú mestskú kartu?

Nemusíte sa obávať, aj dopravná aplikácia na Preukaze študenta alebo Bratislavskej mestskej karte bude fungovať naďalej ako klasické dopravné karty vydané Slovak Lines, alebo novo vydané karty dopravcu ARRIVA Mobility Solutions.

Môžem platiť dopravnou kartou aj u iných dopravcov?

ARRIVA Mobility Solutions je zapojená do Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja, svojou dopravnou kartou preto môžete naďalej platiť aj vo vozidlách Dopravného podniku Bratislava alebo v ZSSK.

Rovnako je spoločnosť ARRIVA zapojená do celoslovenského systému vzájomnej akceptácie dopravných kariet TransCard, kde sú zapojení dopravcovia z celého Slovenska. Svojou dopravnou kartou môžete platiť napríklad aj v autobusoch SAD Dunajská Streda, ARRIVA Trnava, SKAND Skalica, ale aj iných. Kompletný zoznam nájdete na www.dopravnypas.sk.

V rámci zúčtovacej skupiny TransCard je možné platiť cestovné aj dopravnou kartou Slovak Lines bez nutnosti preklopenia karty na ARRIVA Mobility Solutions  počas prechodnej doby do 31.3.2022.  Po tomto termíne to bude možné len s preklopenou elektronickou peňaženkou na ARRIVA Mobility Solutions.

Ak nechcem používať dopravnú kartu Slovak Lines a mám na karte nevyčerpaný kredit? 

Ak nemáte záujem ďalej používať dopravnú kartu vydanú Slovak Lines na cestovanie v IDS BK, kartu zrušíte na kontaktnom mieste Slovak Lines (Autobusová stanica Nivy), kde vám vrátia aj nevyčerpaný kredit. 

V prípade otázok kontaktujte :

Eshop pre správu dopravnej karty nájdete na www.ubian.sk a v aplikácii Ubian. 

Aplikáciu Ubian do mobilu si môžete stiahnuť tu:

Stiahnite si UBIAN do mobilu alebo navštívte našu webovú stránku, zaregistrujte sa a užívajte si výhody cestovania verejnou dopravou v bratislavskom regióne s aplikáciou UBIAN.

Prečítajte si viac o všetkých výhodách aplikácie UBIAN v článku: https://www.ubian.sk/blog/aktualita/dobitie-dopravnej-karty-a-kupa-predplatneho-casoveho-listka-je-hracka/

Platná od od 5.12.2022

Platná od od 28.11.2022

Platná od od 21.11.2022